Služby studentům

Výchovné poradenství

Šikana, duševní nemoci, rodinné trable či osobní krize nejsou novodobé fenomény, existují od nepaměti. Dnes ale již víme, jak tyto problémy úspěšně řešit. Přijď se poradit s či si jen popovídat o tom, co tě trápí.

Preventista sociálně-patologických jevů

 • konzultační hodiny: pondělí 10:30 - 11:15 (případně po domluvě dle osobního rozvrhu)
 • místnost 413


Výchovný poradce

 • konzultační hodiny: pondělí, úterý, pátek 7:05 - 7:35 (případně po domluvě dle osobního rozvrhu)
 • místnost 210

Se svými problémy se můžeš obrátit i přímo na pedagogicko-psychologickou poradnu pro Prahu 1, 2 a 4 (Francouzská 56/260, Praha 10, telefon: 267 997 011).

Program Nenech to být - anonymní hlášení ubližování komukoliv na naší škole.

Školní knihovna

Karel Čapek: „Kniha je nejmocnější zbraní národa. Národ, který si váží knih, váží si zároveň své duchovní nezávislosti a neztratí ji, dokud bude mít svou literaturu.“ 

Školní knihovna je k dispozici ve 2. patře č. dveří 30. Otevřeno máme každý den od 12.00 do 15:00. Kromě beletrie a poezie potřebné ke studiu zde najdeš i literaturu pro nevšední zážitky. Fond tvoří cca 2 000 titulů. Seznam všech evidovaných knížek najdeš v ČAO webové aplikace Bakaláři.


V případě zájmu o knížku postupuj následujícím způsobem:

 1. Přihlas se do webových Bakalářů.
 2. V horním menu klikni na Knihovna – seznam knih, najdi požadovanou knížku a zkontroluj její dostupnost.
 3. Pošli rezervační e-mail na bymova@cao.cz. Do předmětu uveď své jméno, příjmení a třídu, do textu e-mailu napiš jméno autora a název knihy.

Zapůjčení knihy bez předchozí e-mailové rezervace není možné. Výpůjční doba je 3 týdny, možnost prodloužení po dohodě.

Microsoft Office 365 zdarma

Ve spolupráci se společností Microsoft Ti nabízíme možnost zdarma instalovat na svých domácích zařízeních kancelářský balík aplikací Office 365. Nabídka je platná pouze po dobu platnosti pracovní smlouvy či po dobu studia a je určena jen k nekomerčním účelům.

Jak na to?

 1. Napiš ze své školní e-mailové schránky zprávu na administrator@cao.cz (předmět e-mailu: "Žádost o instalaci Office 365", do textu e-mailu uveď jméno, příjmení a třídu).
 2. Zpravidla do druhého pracovního dne ti budou zpět na školní e-mail zaslány přihlašovací údaje k portálu Office 365, kam se přihlásíš (login.microsoftonline.com, nebo portal.office.com).
 3. Po přihlášení do portálu Office 365 budeš vyzván/a ke změně hesla, poté uvidíš odkaz pro stažení instalačního souboru, klikneš na něj a pokračuješ podle instrukcí až k samotné instalaci.
 4. Nainstaluješ a funguješ.

Microsoft Windows 10 za 242 Kč 

Naše škola nabízí studentům i zaměstnancům možnost za distribuční poplatek instalovat na svých domácích zařízeních operační systém Windows 10 . Nabídka je platná pouze po dobu platnosti pracovní smlouvy či po dobu studia a je určena jen k nekomerčním účelům.

Jak na to?

 1. Napiš ze své školní e-mailové schránky zprávu na administrator@cao.cz (předmět e-mailu "Žádost o instalaci Windows 10", do textu e-mailu uveď jméno, příjmení a třídu).
 2. Zpravidla do týdne dostaneš e-mailem pokyny k platbě distribučního poplatku.
 3. Po zaplacení distribučního poplatku ti zhruba do týdne přijde e-mailem odkaz, který tě navede na bezproblémové stažení instalační kopie Windows 10.
 4. Nainstaluješ a funguješ.
 

 

 

 

 

 

 

Klub mladých diváků

Divadlo žije!

Chceš se lépe orientovat ve světovém i českém repertoáru? Je libo alternativu nebo klasické kusy? Během školního roku máš možnost navštívit významná i komorní pražská divadla a zhlédnout 3 představení různých dramatických žánrů, za které zaplatíš dohromady pouze 350 Kč.

Pokud se chceš stát členy Klubu mladých diváku, vyplň nejpozději do 20. 9. 2019 přihlášku (www.klubmladychdivaku.cz) a odevzdej ji s částkou 350 Kč vyučujícímu českého jazyka do kabinetu 301.

Studentská Wi-Fi

Candy Crush Saga? Ne, raději rychlé a efektivní vyhledávání informací!

Všem studentům naší akademie je zdarma k dispozici přístup k internetu prostřednictvím školní WiFi sítě CAO_studenti. Přihlašovací údaje jsou stejné jako ty, se kterými se přihlašuješ ke školním PC (7cnovak / heslo). U některých verzí operačního systému Android je nutné ještě vyplnit Anonymní identitu (znovu zapiš svůj login), Ověření fáze 2 (zapiš "MSCHAP V2") a Certifikát CA (vyber "Neověřovat").

Tak hodně štěstí a nezapomeňte, že internet je tu i kvůli něčemu jinému než paření her ;).

Školní bufet v suterénu školy

Získej energii díky výborné kávě či si pochutnej na vařené kukuřici.

V suterénu školy je každý den od 7:30 otevřen školní bufet s posezením. Mimo výše zmíněných pochutin zde najdeš běžné cukrovinky, párek v rohlíku, obložené bagety, zapečené tousty, opékanou sekanou, chlazené nápoje a spoustu dalšího.

Obědy v domově mládeže

Plnohodnotné jídlo Ti zajistí v Domově mládeže, Dittrichova 15 (mapa)

Cena jednoho jídla činí pouze 35 Kč. Obědy se vydávají od 11:45 do 14:30 (v pátek pouze do 14:00). Na výběr jsou dva druhy jídel, z nichž jedno je vždy salát. Objednávání se provádí prostřednictvím čipových karet, platí se předem buď v hotovosti, nebo převodem na účet.

Pitítka a mikrovlnné trouby

Je libo horký čaj a teplou svačinu?

Studentům je v prvním patře zdarma k dispozici mikrovlnka nebo pitítko se studenou a horkou vodou, které najdeš na každém patře v rohu u toalet.

Studentská kopírka

Šetři profesorům papír!

Ve vestibulu školy můžeš ke studijním účelům využít multifunkční zařízení (tisk, kopírování, skenování, zasílání na školní e-mail). Každý měsíc máš nárok na 50 kopií zdarma.

Časopis Ressnews

školní časopis v anglickém jazyce. Podívejte se, co nás zajímá a baví!

Ressnews je projektem studentů 3. ročníků ze semináře anglického jazyka. Neváhejte a nahlédněte prostřednictvím této nové platformy do života naší školy. Nejen že se dozvíte něco nového a třeba se i pobavíte, ale můžete se i sami aktivně zapojit.

Soutěžte s námi, dejte o sobě vědět! Kontaktujte redakci na ressnews@cao.cz.

Ressnews - září 2020/2021

Ressnews - listopad - prosinec 2020/2021

Ressnews - únor 2020/2021

Ressnews - duben 2020/2021

 

Christmas Quiz Crossword October Crossword February Crossword April

Co se takhle přímo podílet na chodu školy?

Zobrazit

Avatar mince Co se takhle přímo podílet na chodu školy? Zobrazit