Českoslovanská akademie obchodní – historie s moderním srdcem

I když je ČAO nejstarší obchodní akademií s českým vyučovacím jazykem na našem území, svým technickým vybavením, přístupem k výuce a aktivitami se právem řadí mezi moderní střední odborné školy.

Nejen interaktivní výuka a kvalitní učitelé, ale i mnoho vzdělávacích a kulturních akcí, exkurze, odborné praxe studentů, partnerská spolupráce na mezinárodní úrovni, adaptační, sportovní, vodácké a lyžařské kurzy, domácí i zahraniční soutěže ze všeobecně vzdělávacích i odborných předmětů, olympiády, projektová práce, příležitosti pro zdokonalování všech šesti vyučovaných cizích jazyků, jazyková certifikace, veletrhy fiktivních firem, státní zkoušky ze psaní klávesnici a korektury textu, spolupráce s Radou rodičů při ČAO a Spolkem absolventů ČAO, poradenská činnost v oblasti výchovy a vzdělávání či drogové prevence.… mohli bychom pokračovat ještě dlouho, zkrátka to vše vytváří z ČAO školu, kde se neustále něco děje.

Na materiální zabezpečení je v ČAO kladen velký důraz. Škola je velmi dobře vybavena výpočetní technikou – studenti mají k dispozici 5 moderně vybavených počítačových učeben s připojením k internetu. Všechny ostatní místnosti, ve kterých probíhá výuka, jsou opatřeny promítacím plátnem a multimediální technikou, kterou mohou během hodin využívat učitelé i studenti k prezentacím, promítání a poslechu. Ve výčtu nesmíme opomenout speciální učebnu pro chod fiktivních firem a odborné učebny. Od září 2011 poskytuje ČAO všem studentům zdarma po celé budově bezdrátové připojení k internetu přes Wi-Fi.  Studenti mají samozřejmě k dispozici kopírovací přístroj ve vestibulu školy a studovnu s připojením k internetu. Zájemci o literaturu si vyberou v kvalitně vybavené žákovské knihovně.

Vstup do školy, docházku a klasifikaci studentů hlídá centrální počítačový systém Bakaláři, ke kterému se mohou ve škole i z klidu domova připojit jak sami studenti, tak samozřejmě i jejich rodiče. Ti tak mají celodenní přehled o tom, kdy a jak jejich děti na ČAO studují.

Škola nezapomíná ani na to, že s plným žaludkem se lépe pracuje, takže mají studenti k dispozici nápojové a potravinové automaty umístěné ve vestibulu školy. Každý den o velké přestávce dojíždí do školy pekař nabízející ještě teplé a vonící slané i sladké pečivo. Na jednotlivých patrech školy jsou navíc pro studenty umístěny zdarma fontánky na pitnou vodu.

Českoslovanská akademie obchodní, škola, která stojí za návštěvu!

Těšíme se na Vás.